Moti sot me diell dhe i ngrohtë

Shkup, 25 prill – Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa në vendet perëndimore herë pas here era do të jetë më e fuqishme nga perëndimi dhe jugperëndimi.

Temperatura maksimale do të arrijë 29 gradë Celsius, ndërsa minimalja do të bie në 4 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë maksimale deri në 26 gradë Celsius.