Moti sot

Shkup, 19 Shtator – Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë për këtë periudhë të viti, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla, posaçërisht në pjesët veriore të vendit.

Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor, ndërsa në pjesët perëndimore erë nga drejtimi perëndimore dhe e përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 10, ndërsa ajo maksimale prej 18 deri në 25 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jug-lindor. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 23 gradë Celsiusë.