Mot me diell dhe i nxehtë, me vranësira të vogla deri mesatare

Shkup, 18 gusht – Moti do të jetë me diell dhe I nxehtë, me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e matur, ndërsa përgjatë Vardarit erë përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verior. Pasdite do të ketë dukuri lokale të destabilitetit, shoqëruar me reshje të shkurta të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri 22, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 31 deri 38 gradë. UV=8

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, me rë të dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të zbresë deri 18, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 34 gradë.

Në ditët në vijim do të përqendrohet mot me diell dhe me vranësira mesatare. Në oët e pasdites do të ketë dukuri lokale të reshjeve të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima. Nesër do të fryjë erë e matur, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar, nga drejtimi verior, që do të shkaktojë temperature e ditës në ditët në vijim të jetë më e ulët për disa gradë.