Mickoski niset drejt Koçanit

Shkup, 2 gusht – Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka publikuar fotografi në profilin e tij në “Facebook” dhe njofton se është rrugës për në Koçan i cili është kapluar nga zjarri.

“Rrugës për në Koçan. Popullit i duhet ndihmë, këtu jemi që të luftojmë bashkërisht, kur pushteti tashmë atë nuk e bën”, shkroi Mickoski, transmeton TV21.

Mickoski paraprakisht ka dërguar kritika të ashpra drejt Qeverisë, duke thënë se “pati helikopterë për shëtitjet e (kryeministrit) Zaev, kurse kur u lutën qytetarët, nuk ka”.