Merr flakë Ura e Dajlanit në Durrës

Me stinën e verës dhe rritjen e temperaturave kanë nisur dhe zjarret në Durrës.

Mesditën e kësaj të diele ka marrë fjalë Ura e Dajlanit në qytetin bregdetar. Flakët kanë përfshirë hapësirën e gjelbër te zona e Urës së dajlanit, në hyrje të zonës së plazhit.

Në zonën e përfshirë nga flakët kanë mbërritur zjarrfikësit të cilët po punojnë për shuarjen e flakëve, ndërsa nuk dihet ende shkaku i zjarrit.