Mediat boshnjake: Regjistrohet viktima e parë nga tërmeti i fuqishëm

Beliça, 22 Prill – Një person ka humbur jetën pas tërmetit të fuqishëm në Bosnje dhe Hercegovinë, përcjell TV21. Mediat boshnjake transmetojnë se bëhet fjalë për një 28-vjeçare nga komuna Stolacit.

Dr.Safet Mujiq nga Spitali Kantonal për portalin “Avaza” ka konfirmuar vdekjen e vajzës E. S. (1994), e cila ka arritur në spital në gjendje të rëndë.  Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve dhe reanimacionit të gjatë, vajza ka ndërruar jetë.  

Prindërit e saj kanë marrë plagë të lehta, ndërsa raporohet se një gur i madh është shembur në shtëpinë e tyre në lagjen Kukavac.