Kapen dollarë të falsifikuar në Tiranë, arrestohen tre shtetas

Policia e Shtetit ka njoftuar sot arrestimin e tre shtetasve në Tiranë, në përfundim të një operacioni policor për kapjen e parave të falsifikuara. 

Sipas policisë, shtetasit V. K., 29 vjeç, banues në Tiranë, E. D., 32 vjeç, banues në Kavajë, dhe E. K., 32 vjeç, banues në Rrogozhinë në bashkëpunim me njëri-tjetrin hidhnin në treg nëpër subjekte të ndryshme tregtare kartëmonedha të dyshuara të falsifikuara.

“Sekuestrohen sasi të konsiderueshme të kartëmonedhave të prerjes 50 dollar, të dyshuara të falsifikuara, dhe një automjet,” ka shtuar policia.

Vijon puna për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të këtyre shtetasve, ka theksuar policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.