James Corden do të largohet nga “The Late Late Show” në vitin 2023

James Corden do të largohet nga “Late Late Show” pranverën e ardhshme pas mbi tetë vitesh si prezantues.

“Ka qenë një vendim vërtet i vështirë për t’u larguar sepse jam jashtëzakonisht krenar për shfaqjen. Jam i emocionuar që do të zgjasë edhe për një vit”, tha Corden në një deklaratë për Deadline.

“Gjithmonë kam menduar se do ta bëja për pesë vjet dhe më pas do të largohesha, dhe më pas qëndrova. Vërtet kam menduar për këtë për një kohë të gjatë, duke menduar nëse mund të ketë një aventurë më shumë”.

Kontrata e Corden do të skadonte në muajin gusht, por ai zgjati bashkëpunimin deri në pranverën e vitit 2023.

“Shtatë vjet më parë, James Corden erdhi në ShBA dhe mori një stuhi televizive, me lëkundje të mëdha krijuese dhe komike që rezultoi në një transmetim me shikueshmëri të madhe edhe në internet”, tha George Cheeks, CEO i CBS.

“Në dy vitet e mia në CBS, kam pasur privilegjin të shoh nga afër gjeniun krijues të James dhe të përjetoj partneritetin e tij të vlefshëm me CBS, si interpretues dhe producent. Ne dëshirojmë që ai të qëndrojë më gjatë, por jemi shumë krenarë ai e bëri CBS shtëpinë e tij dhe se ky partneritet do të zgjasë edhe një sezon në ‘The Late Late Show’”, përfundon deklarata.

Aktori i “Oceans 8” shpjegoi vendimin e tij për t’u larguar nga shfaqja gjatë një monologu në episodin e së enjtes.

Corden, i cili është i njohur për skeçe si “Carpool Karaoke”, ka shfaqur njerëz si Adele e Justin Bieber.

Është e paqartë se çfarë do të bëjë 43-vjeçari pasi t’i skadojë kontrata, por ai do të flasë sërish për largimin e tij.