Elegante në fustan të zi – Dua Lipa duket e mahnitshme me paraqitjen e radhës nga Parisi

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ishte sërish në qendër të vëmendjen me një paraqitje të radhës.

Krijuesja e shumë hiteve pas pushimeve në Shqipëri dhe Spanjë është rikthyer me angazhime të tjera dhe këtë herë mori pjesë në eventin e “YSL” në Paris imazh I të cilit për prej kohësh.

26-vjeçarja arriti të ishte në fokus fal elegancë dhe veshjes me shumë shije në mbrëmjen gala teksa shkëlqente me dukjen.

Foto: Dua Lipa/Instagram

E veshur me një fustan të gjatë me ngjyrë te zezë me një lule me ngjyrë vjollcë teksa pjesa e dekoltesë që ishte e hapur ndërsa njëjta prerje ishte edhe në fund shpinë që kufizohej me një litarë të hollë.

Grimi të theksuar Dua ia shtoi shkëlqimin me flokët e zeza të kapura lartë dhe baluket të rëna sipër ballit.

“Një puthje franceze”, ka shkruar këngëtarja e hitit “Levitating” në mbishkrimin e imazheve që solli për miliona fansa në Instagram.

Foto: Dua Lipa/Instagram

Ndërkohë, vlen të theksohes se krahas turneut botëror “Future Nostalgia”, Dua mbajti një koncert edhe në vendlindjen e saj, Prishtinë në kuadër të festivalit “Sunny Hill” në gushtin që lamë pas.

Përveç, Duas emra të tjerë që u bën pjesë e festivalit të themeluar nga këngëtarja dhe babai i saj, Dukagjin Lipa ishin edhe emra të tjerë me famë ndërkombëtare, J Blavin, Skepta dhe Diplo. 

https://www.instagram.com/p/CiKGbrNsEtp/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c27e0375-c8f9-4c07-bbbc-96bde98de0a1