Dustin Johnson dhe Paulina Gretzky kurorëzojnë dashurinë me martesë

Lojtari profesionist i golfit, Dustin Johnson dhe modelja dhe aktorja, Paulina Gretzky kanë kurorëzuar dashurinë para miqve dhe familjes të shtunën (23 prill), ka thënë një burim për People.

Burimi thotë se të porsamartuarit shkëmbyen zotimet, siç ishte planifikuar, në fermën luksoze Blackberry në Tennessee, e vendosur afërsisht tre orë jashtë Nashville.

Resorti luksoz është i strehuar në Walland dhe është bërë një vend shumë i kërkuar, i njohur për atmosferën e tij të qetë dhe mjedisin romantik.

Foto: Getty

Gretzky – i cili ka dy fëmijë me Johnson: Riverin 4-vjeçar dhe Tatum-in 7-vjeçar – eci kishte veshur një fustan të dizajnuar nga Vera Wang .
Ndërsa shumica e detajeve të dasmës deri më tani janë mbajtur private, Gretzky ndau përvojën e saj të blerjes së veshjeve me fansat në rrjetet sociale, duke u ndezur gjatë ditës së saj me stilisten ikonë në një postim të mëparshëm në Instagram.

Foto: Instagram

“Gratë që fuqizojnë gratë në maksimum. Bërja e ëndrrave të mia realitet. Ti je një mbretëreshë dhe mikeshë Vera Wang faleminderit”, shkroi ajo në prill 2021.

Ajo gjithashtu ka ngacmuar momente të tjera (dhe datën e dasmës) në prag të ceremonisë së kësaj fundjave – duke përfshirë një foto me motrën e saj, Sara, dhe shoqëruesen e saj Kristina Melnichenko.

Të shtunën, Gretzky ndau një shënim pasionante të shkruar me dorë në Instagram nga bashkëshorti i saj, ku ai shkruante për të ardhmen dhe romancën e tyre.

https://www.instagram.com/p/CXwk4o_L4MJ/

“Paulina, ti je dashuria e jetës sime, po numëroj sekondat derisa të martohem me ty. Të dua deri në hënë dhe mbrapa, Dustin”, kishte shkruar ai.

Johnson, 37 vjeç dhe Gretzky, vajza 33-vjeçare e legjendës së hokejit, Wayne Gretzky, filluan të takoheshin në fillim të vitit 2013 përpara se të shpallnin fejesën e tyre atë verë.
Ajo u bë shpejt një fytyrë e njohur në turnetë e Johnson dhe ai shpesh shpreh mirënjohjen e tij që e kishte në krah.

“Ajo është një mbështetëse e madhe për mua,” tha ai më parë për People.