Clark vjen në Kosovë, takohet me Kurtin dhe Mehajn

Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, ka ardhur për vizitë në Kosovë. Clark është parë teksa futet në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, dhe pritet të takohet me kryeministrin, Albin Kurti, ministrin Armend Mehaj dhe Xhelal Sveçlën.