Billie Eilish bëhet performuesja më e re në “Coachella” në historinë 23-vjeçare të festivalit

Billie Eilish mori përsipër skenën kryesore të “Coachella”-s të shtunën mbrëma (16 prill), ndërsa ajo kryesoi ditën e dytë të festivalit popullor, duke e bërë atë zyrtarisht titullarin më të re në histori.

Këngëtarja dhe kantautorja veshi një bluzë të gjerë të bardhë të mbuluar me germa ngjyrë kafe si grafiti për daljen në skenë.

Ajo e përshtati atë me një palë pantallona të shkurtra elastik të bardhë, gjithashtu të ngjyrosura me ngjyrë kafe, që përfundonin në mes të kofshës së saj, teksa përshtati dukjen me çorape të bardha dhe atlete Nike.

Eilish kishte aksesorë me një sërë zinxhirësh rreth fytit si gjerdan dhe doreza të gjata që i lanë gishtat të pambuluar, shkruan DailyMail.

Ylli i muzikës e cila kohët e fundit mori çmimin e Akademisë për këngën më të mirë origjinale, në krye të të gjitha arritjeve të tjera të saj, performanca kryesore e Eilish e bëri atë artisten më të re në krye të festivalit në historinë e tij 23-vjeçare, sipas Los Angeles Times.

Harry Styles ishte performnaca kryesore e festivalit të premten, ndërsa The Weeknd dhe Suedisht House Mafia performuan të dielen.

Një sërë emrash të tjerë të mëdhenj si 21 Savage, Megan Thee Stallion, Doja Cat, Lil Baby, Baby Keem, Phoebe Bridgers dhe shumë të tjerë kanë hijeshuar ose do të zbukurojnë skenën këtë fundjavë.

Interpretuesit do të kthehen gjithashtu në Indio të Kalifornisë fundjavën e ardhshme dhe të dytën të festivalit.

Formacioni i “Coachella”-s duket shumë ndryshe tani sesa vetëm disa javë më parë pasi Kanye West, i njohur tashmë si thjesht Ye, njoftoi se do të largohej nga eventi.