Arrestohet një person në Fier, akuzohet për grabitje

Fier- Eriseld Dane, 31 vjeç, banues në Fier, është arrestuar nga policia për shkak se akuzohet për grabitjen e një personi.

Sipas policisë 31-vjeçari i arrestuar në datë 15.08.2021, në lagjen “Sheq i Vogël”, i ka marrë me dhunë portofolin me një sasi parash shtetasit E. Ll.

Njoftimi i policisë:

I vodhi me dhunë porotofolin një shtetasi, kapet dhe ndalohet 31-vjeçari i shpallur në kërkim.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, kapën dhe ndaluan shtetasin Eriseld Dane, 31 vjeç, banues në Fier.

Ky shtetas në datë 15.08.2021, në lagjen “Sheq i Vogël”, i ka marrë me dhunë porotofolin me një sasi parash shtetasit E. Ll.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vjedhje me dhunë”.