Alarm fals në Portin e Durrësit

Një alarm për bombë në Portin e Durrësit është dhënë paraditen e sotme, teksa pas verifikimit rezultoi alarm fals.

Sipas raportimeve të para një pako e dyshimtë është pikasur në terminalin e trageteve, çka ka alarmuar qytetarët të cilët kanë njoftuar policinë.

Policia ka rrethuar zonën duke krijuar perimetrin e sigurisë dhe më pas ka kontrolluar çantën, ku sipas tyre kanë rezultuar shishe me raki dhe sende personale.