Aktorja Jameela Jamil heq dorë nga Twitter pasi platforma u ble nga Elon Musk

Aktorja e Hollywoodit, Jameela Jamil është bërë një nga të famshmit e parë që u tërhoq nga Twitter disa orë pasi CEO i Tesla, Elon Musk mori përsipër platformën si pronar i vetëm.

Jameela përmes disa postimeve në Twitter ka njoftuar largimin e saj nga platforma e mediave sociale.

Në tweet-in e parë ajo shkroi: “Një gjë e mirë në lidhje me blerjen e Twitter nga Elon është se unë më në fund do të largohem dhe do të ndaloj së qeni një kërcënim i plotë për shoqërinë këtu. Pra, është me të vërtetë fitore për të gjithë ju”.

Foto: Getty Images

“Ah, ai mori Twitterin. Unë do të doja që kjo të ishte ajo që qëndron këtu si postimi im i fundit. Vetëm vërtet ndonjë justifikim për të treguar fotot e Baroldit. Kam frikë kjo ofertë e fjalës së lirë do ta ndihmojë këtë platformë të ferrit të arrijë formën e saj përfundimtare të urrejtjes, fanatizmit dhe mizogjinisë krejtësisht të paligjshme. Shumë fat”, ka shkruar ajo në një postim tjetër, ku ndau disa fotografi me qenin e saj.

Musk mori në pronësi me sukses faqen të hënën (25 prill) për rreth 44 miliardë dollarë (41 miliardë euro).