Aktori i “Supernatural” Jared Padalecki përfshihet në një aksident me makinë, Jensen Ackles: Ai është me fat që është gjallë

Jared Padalecki është “me fat që është gjallë”, thotë miku dhe aktori Jensen Ackles.

Të dielën (24 prill), ndërsa fliste në Konventat Zyrtare Supernatyrore të Creation Entertainment – një ngjarje fansash në East Brunswick të New Jersey, Ackles zbuloi se aktori ishte përfshirë në një “aksident të tmerrshëm me makinë”.

“Më mungon shoku im. Ai dërgon dashurinë e tij. Unë fola me të dje. Ai është i mërzitur që nuk mund të jetë këtu”, i tha aktori turmës, siç u kap në një video të shpërndarë në YouTube dhe mediat sociale, shkruan People.

Foto: Getty Images

“Unë nuk e di nëse ju e dini se çfarë po ndodh. Ai kishte në një aksident shumë të keq automobilistik. Ai nuk ishte duke vozitur, ai ishte në sediljen e pasagjerit dhe ai është me fat që është gjallë”, tha Ackles, duke treguar se aktori i kishte dhënë leje për të ndarë lajmin me ta.

“Dhe jo vetëm kaq. Por ai është një shtëpi që po shërohet, gjë që – fakti që ai nuk është në spital për momentin po më merr mendjen sepse pashë makinën”, vazhdoi Ackles.

Ai gjithashtu tregoi se Padalecki tha se përfshira në aksident ndihej sikur ai ‘kishte kaluar 12 raunde me Mike Tyson’.

Foto: Getty Images

“Mbajeni atë në mendimet tuaja, dërgojini atij pak dashuri nëse ju jepet mundësia në rrjetet sociale dhe ai do të kthehet së shpejti me ne”, shtoi Ackles.

Fansat bënë pikërisht këtë, duke u grumbulluar në mediat sociale duke ndarë dashurinë dhe mbështetjen e tyre për aktorin e dashur 39-vjeçar.

Ndërkohë, Padalecki  në një postim në Twitter ka kërkuar falje për mungesën e festimeve të fundjavës.

Foto: Getty Images

“Më falni që ju mungoj në NYC këtë fundjavë. Faleminderit për gjithë dashurinë dhe mbështetjen. Mezi pres t’ju shoh përsëri”, ka shkruar aktori i “Gilmore Girls”.

Padalecki dhe Ackles luajtën në “Supernatural” si Sam (Padalecki) dhe Dean Winchester (Ackles), dy vëllezër që gjuanin entitete të mbinatyrshme në të gjithë vendin, duke u ribashkuar vite pasi humbën nënën e tyre nga një qenie të tillë.

Për herë të parë shfaqja u dha premierë në vitin 2005, dh u shfaq për 15 sezone në The CW (dhe më parë The WB) përpara se të transmetohej finalja e tij në 2020.