Abdixhiku pritet nga presidenti Meta

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka pritur në takim kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku. Ky i fundit bashkë me nënkryetarë, anëtarë të kryesisë dhe shefin e grupit parlamentar të partisë, po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Tiranë.

Më parë, ata janë pritur në takim edhe nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Gjatë ditës do të takohet edhe me ushtruesin e detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike, Enkeled Alibeaj.