98 raste të reja me Covid

Shkup, 21 shtator – Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 775 teste dhe janë regjistruar 98 raste të reja me COVID-19:
• Shkup – 68
• Prilep – 6
• Kumanovë dhe Manastir – nga 5
• Veles dhe Resnje – nga 3
• Tetovë , Kavadar dhe Shtip – nga 2
• Kratovë dhe Berovë – nga 1

Ndërkohë nuk ka asnjë të vdekur ndërsa janë shëruar 79 pacientë.

Për momentin rastet aktive shënojnë 660 ndërsa rastet aktive 9524./Zhurnal.mk