650 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 650.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.451, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,130 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 351 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.820.360 doza të vaksinës.

Deri më sot 819.597 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 99.470 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.