Zidane i motivon lojtarët e tij pas humbjes nga City: Unë jam krenar për ta

Skuadra e Realit u mposhtë sot nga City, me rezultatin final në 2:1 duke ia shuar shpresat për një kualifikim në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.
Pavarësisht humbje, Zidane ishte i matur në deklaratën pas ndeshjes, ai tha se lojtarët e tij dhanë gjithçka në fushë dhe se është krenar me ta

“Ata dhanë gjithçka në fushë, unë jam krenar me paraqitjen e tyre sonte. Neve na mungoj diçka gjatë gjithë ndeshjes. 95% që kemi bërë gjatë këtij sezoni ka qenë e shkëlqyeshme”, tha Zidane.