Vendosën çadra dhe shezlongë pa leje/ Procedohen 3 persona në Durrës

Tre shtetas janë proceduar penalisht në Durrës përgjatë operacioneve kundër zaptimit të pronës publike.

Bëhet fjalë për B. M., 29 vjeç dhe A. Sh., 26 vjeç, pasi shërbimet e Policisë konstatuan se në vendin e quajtur “Bregu i detit Adriatik”, në fshatin Sektor Rinia, kishin vendosur çadra dhe shezlongë pa lejen e autoriteteve përkatëse.

Gjithashtu u procedua penalisht shtetasi Y. K., 53 vjeç, banues në Durrës, pasi përpara lokalit në pronësi të tij, në lagjen nr. 13, Plazh, kishte vendosur çadra dhe shezlongë pa leje.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Pushtimi i tokës”.