Van de Beek: Real Madridi është fantastik, por mund të qëndroj në Ajax

në kategorine Sport

Ylli i Ajaxit, Donny van de Beek, thotë se ai mund të qëndrojë te klubi holandez, përkundër interesimit nga Real Madridi “fantastik” për ta transferuar atë gjatë këtij afati kalimtar të verës.

22-vjeçari veçse e ka konfirmuar se Real Madridi është në
bisedime me Ajaxin për një transferim të mundshëm, pasi që transferimi i
mesfushorit të Manchester Unitedit, Paul Pogbas, dështoi, transmeton Gazeta
Express.

Van de Beek, i cili shkëlqeu në ecurinë e Ajaxit deri në
gjysmëfinalet e sezonit të kaluar të Ligës së Kampionëve, thotë se asgjë nuk është
e caktuar për të ardhmen e tij dhe nuk e përjashtoi as mundësinë e qëndrimit në
Amsterdam.

“Ata janë klub fantastik, por edhe Ajaxi është kështu
gjithashtu”, ka thënë ai për Ziggo Sport, kur u pyet për Real Madridin.

“Nuk kam asgjë për t’u ankuar në këtë aspekt. Ka shumë mundësi
që unë të vazhdoj të luaj këtu, por asgjë nuk është e sigurt ende”.

Kur u pyet sërish nga gazetarët se a do të ishte më mirë për
klubin që e ardhmja e tij të ishte më e qartë, ai tha: “Edhe unë shpresoj ashtu
sepse jam pak i lodhur nga të gjitha pyetjet për këtë transferim”.

Van de Beek ishte i përfshirë në ndeshjen e së martës të
Ajaxit, të cilën kampioni holandez e fitoi me rezultat 3;2 kundër PAOK-ut për
ta siguruar kualifikimin me rezultat të përgjithshëm 5:4 në rundin e tretë
kualifikues të Ligës së Kampionëve. /Gazeta Express/

BURIMI: https://www.gazetaexpress.com/sport/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.