Valon Berisha dhe Düsseldorf gati për finalen para finales

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Fortuna Düsseldorf dhe Augsburg.

Nga minuta e parë është hedhur në fushë Valon Berisha i Kosovës, i cili do të tentojë të japë maksimumin për ta ndihmuar Düsseldorfin që të arrijë fitore, pasi po lufton për mbijetesë dhe shansi i vetëm është që të mbesë në play-off, për të cilin vend po lufton edhe Werderi i Milot Rashicës.

Düsseldorf në vendin e 18 ka 29 pikë, Werder në vendin e 17 me 28.