U infektua me Covid-19, Veliaj niset drejt Turqisë për kurim më të specializuar

Prej 28 korrikut kryebashkiaku i Tiranës është konfirmuar me koronavirus. Pas publikimit të lajmit prej tij ai është karantinuar në banesën e tij ku edhe është kuruar për covid 19.

Burimet pranë familjarëve kanë bërë të ditur se situata e tij është përkeqësuar ndaj dhe është nisur për kurim më të specializuar në spicalin Axhibadem në stamboll.

RTV Ora dhe Ora News solidarizohet me familjarët dhe uron shërim të shpejtë të veliajt, ashtu si dhe të gjithë pacientëve të prekur prej covid 19.

Saktësojmë se keto janë burimet të afërta me familjen Veliaj, ndërsa televizioni nuk e konfiruar zyrtarisht jë gjë të tillë cka e lë të hapur mundësinë që velaij të jetë brenda ao jahstë vendit cka i mbetet në dorë ta saktësojë vetë zoti veliaj.