Tuchel e ka ndarë mendjen! Zgjedh formacionin titullar ndaj Atalanta

Në prag të ndeshjes së sotme PSG-Atalanta, nga kampi francez vijnë lajmet e fundit sa i përket formacionin titullar që do të zbresë në fushë në Champions.

Sipas asaj që raportohet nga RMC Sport Thomas Tuchel ka njoftuar 11 futbollistët që do të zbresin në fushë këtë mbrëmje kundër Atalanta: hapësirë ​​për Kimpembe në qendër të mbrojtjes me Marquinhos duke përparuar në mesfushë.

Herrera fiton balotazhin me Paredes për të zëvendësuar Verratti. Përpara Icardi mbështetur nga Neymar dhe Sarabia. Mbappe vetëm në stol!

Keylor Navas; Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat; Herrera, Marquinhos, Gueye; Sarabia, Icardi, Neymar.