Transformimi i Liverpoolit – si dukej formacioni i parë i Jurgen Klopp te ‘Reds’

Trajneri gjerman, Jurgen Klopp, erdhi në Liverpool katër vjet e gjysmë më parë, dhe tashmë në ‘Anfield Road’ ka sjellë disa trofe, ku më i rëndësishmi është ai i fundit në Premierligë, ku ky klub ka pritur për 30 vite.

Tifozët e Liverpool, lojtarët dhe vetë Klopp, janë duke e festuar këtë sukses.

Viteve të fundit, gjërat te Liverpool kanë ndryshuar shumë, duke filluar nga formacioni fillestar.

Në tetor të vitit 2015, formacioni i parë i Klopp te Liverpool dukej shumë mesatar, me Philippe Coutinhon yllin kryesor të skuadrës.

Atë ndeshje kundër Tottenham, Liverpool startoi me Mignolet, Clein, Skrtel, Sakho, Moreno, Emre Can, Leiva, Coutinho, Lallana, Milner, Origi.

Për dallim nga ajo kohë, Liverpool sot në skuadër ka yje si Alisson, Van Dijk, Salah, Mane…

Image