Tragjedi e rëndë, humb jetën ish lojtar i Dinamos  

Policia e Zagrebit ka raportuar se një person ka humb jetën në një aksident trafiku në rrugën “Matija Ljubek” .

Portali “24sata” merr vesh jozyrtarisht që humbi jetën Domnik Isharetoviq – 29 vjeç, lojtar i futsallit dhe i reprezentacionit, njeriu me diabet, në pjesëmarrje Dia euro ka fituar shumë  medalje.

“Aksidenti ndodhi të dielën rreth orës 7 të mëngjesit, kur automjeti i drejtuar nga Isharetoviq, për arsye ende të panjohura, së pari goditi një shtyllë betoni, dhe më pas një pemë”, shkruan mes të tjera “glas-javnosti”.

Image

Policia kroate bën hetimet.