Tifozët e Ajax me një baner të veçantë, kërkojnë qëndrimin e yllit të tyre edhe për një vit

Portieri i Ajax Andre Onana ka tërhequr vëmendjen e disa skuadrave të mëdha ku mes tyre janë Chelsea dhe ish-ekipi i tij Barcelona.

Kamerunasi duket se është pranë largimit nga klubi hollandez siç bëjnë shumica e lojtarëve kur shpërthejnë.

Por për të shmangur largimin e portierit 24 vjeçar tifozët e Ajax kanë bërë vërtet një gjest unik. Përpara qendrës stërvitore ata kanë vendosur një banderole me mbishkrimin: “Onana qëndro edhe një vit të lutem”.

Portieri ka një kontratë me Ajax deri në vitin 2022.