Szczesny, bëhet portieri i parë që shënon autogol në histori të Kampionatit Evropian

Portieri i Kombëtares së Polonisë, Wojciech Szczesny ka vendosur një rekord që askush nuk do ta donte.

Szczesny është bërë portieri i parë në histori të Kampionatit Evropian që shënon autogol.

Polaku realizoi autogol pas goditjes së Mak, që përfundoi në portë në ndeshjen që është duke u zhvilluar mes Polonisë dhe Sllovakisë.

Polonia shkaku i këtij autogoli momentalisht është në disavantazh.

Ndërkohë, pritet të shihet se si do shkojë pjesa e dytë.