Fjalët e para të Romelu Lukakut pasi është rikthyer te Chelsea

Një nga sulmuesit më në formë në futbollin evropian, Romelu Lukaku është rikthyer në klubin që ka luajtur edhe më parë, Chelsea.

Lojtari ka qenë pjesën e “Bluve të Londrës” midis viteve 2011 dhe 2014.Belgu ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare me Chelsean.

“Jam i lumtur dhe i bekuar që kthehem në këtë klub të mrekullueshëm”.

“Marrëdhënia që kam me këtë klub do të thotë shumë për mua, siç e dini. Unë e kam mbështetur Chelsean si fëmijë dhe tani të kthehem dhe do të përpiqem t’i ndihmoj ata të fitojnë më shumë tituj, është një ndjenjë e mahnitshme”, ka thënë Lukaku.