Spanjë – Suedi, formacionet zyrtare

Pa dyshim, dueli kryesor i ditës do të jetë ai në mes të Spanjës me Suedinë.

“Stuhia e Kuqe” është njëra prej favoriteve të “Euro 2020”, prandaj synon ta nisë mbarë këtë eveniment.

Nga ana tjetër, suedezët po ashtu i kanë bërë llogaritë e tyre dhe duan rezultat pozitiv në këtë sfidë.

Të dyja ekipet kanë publikuar formacionet startuese:

Image
Image