Spal – Inter, formacionet e mundshme

Inter do të ndeshet me skuadrën e Spal në kuadër të javës së 33-të në Serie A.

Skuadra e Anotnio Contes do të ketë mundësinë të përfitojë nga barazimet e arritura nga Lazio dhe Juventusi dhe ta ngushtojnë diferencën me kreun në -6 pikë, pesë ndeshje para përfundimit të kampionatit.

Për këtë sfidë për Interin pritet të mungojnë emra si Godin, e Romelo Lukaku të cilët vuajnë nga lëndimet.

Formacionet e mundshme:

SPAL (4-4-2): Letica; Cionek, Vicari, Bonifazi, Reca; D’Alessandro, Valdifiori, Dabo, Strefezza; Cerri, Petagna.

INTER (3-4-1-2): Handanovic; Skriniar, Ranocchia, Bastoni; Candreva, Gagliardini, Brozovic, Biraghi; Eriksen; Sanchez, Lautaro Martinez..