Snapchat heq filtrin që inkurajoi përdoruesit të buzëqeshin për të thyer zinxhir

Snapchat ka kërkuar falje dhe ka hequr filtrin e tij të Juneteenth pas reagimeve mes përdoruesve, transmeton lajmi.net.

Të premten, platforma e mediave sociale lëshoi ​​një lente të re për nder të Juneteenth, përvjetorin e ditës që mbaroi skllavëria në SHBA, gjë që bëri që përdoruesit të buzëqeshnin për të thyer zinxhir.

Menjëherë pasi u lëshua filtri, përdoruesit akuzuan kompaninë se ishte “shurdhues”.

Dizajneri i multimedia Ashten Winger, i cili më parë ka punuar në Snapchat si një zhvillues, ishte në mesin e atyre që kritikuan filtrin, duke shkruar në Twitter: “Kjo është ajo që ndodh kur nuk keni njerëz me ngjyrë në ekipin e dizajnit të produktit”. /Lajmi.net/