Si erdhi deri te zhdukja e mistershme e aktores së njohur?

Mbishkrimi i asaj fotografie ishte “Vetëm ne të dy”, shkruan TheSun, transmeton lajmi.net.

Pas disa orësh nga postimi i fotografisë, ylli i Glee, Naya Rivera u zhduk nga një varkë në Kaliforni dhe supozohet se ka vdekur.

Djali i saj katër vjeçar, Josey, u gjet në bord, i vetëm dhe duke fjetur me xhaketën e ti. Një xhaketë e të rriturve thuhet se ishte ende në barkë në Liqenin Piru, afër Los Angeles.

Josey thuhet se u ka thënë autoriteteve që mamaja e tij “u hodh në ujë, por nuk u kthye më”.

Makina e Naya u gjet pranë zyrës së ndërmarrjes së anijes me qira, me çantën e saj brenda.

Policia, e cila zbuloi se ajo kishte qenë duke vizituar liqenin për vite me rradhë, po e quan incidentin një “aksident të tmerrshëm”.

Vdekja e prezumuar

Operacioni i tyre është zhvendosur nga kërkimi dhe shpëtimi në kërkim dhe rikuperim.

Një dëshmitar raportoi se si Josey i vogël nuk dukej se po kuptonte çfarë po ndodhte dhe shtoi: “Ata e ushqyen atë, e ngushëlluan dhe e mbajtën të lumtur derisa familja e tij arriti.”

Naya, 33 vjeçe, e cila luajti fansen Santana Lopez në serialin hit muzikor, mori me qira varkën në 1 pasdite të mërkurën.

Gati tre orë më vonë, një varkë tjetër u shqetësua kur pa se anija po shkonte dhe vuri re djalin e vogël në bord.

Zëdhënësi i Zyrës së Policisë së Qarkut Capt Eric Buschow tha: “Ne po vazhdojmë kërkimin me besimin se ajo shkoi në ujë, dhe ne nuk kemi qenë në gjendje ta gjejmë atë.”

Më pak se një javë më parë, Naya, e cila u nda nga babai i Josey, aktori Ryan Dorsey, 36 vjeç, në vitin 2018, postoi një selfie në Instagram me mbishkrimin, “Çdo ditë që jeni gjallë është një bekim”.

Ajo shtoi: “Bëjeni më të mirën sot dhe çdo ditë që ju jepet. E nesërmja nuk është premtuar. ”

Problemet personale

Pas vitesh telashe personale, dukej se Naya më në fund kishte gjetur paqen.

Ajo u bë emër i njohur një decade më pare me shfaqjen E4, për një klub teatri muzikor në shkollë të mesme amerikane.

Por, jeta e saj kishte ulje-ngritje, nga anoreksia deri te një abort, transmeton lajmi.net.

Naya ishte e regjistruar edhe në një agjenci modelimi, duke u shfaqur në reklama të dyqaneve dhe supermarketeve.

Midis roleve ajo gjithashtu ka punuar si dado dhe asistente e dyqaneve në një dyqan veshjesh Abercrombie & Fitch.

“Urreja gjithçka rreth vetes”

Pasi prindërit e saj u divorcuan, ajo luftoi me një çrregullim të të ngrënit si një adoleshente. Në shkollë, ajo u përlot për një nishan në mjekër, të cilin ajo më vonë e kishte hequr.

Ajo shkroi: “Unë thjesht urreja gjithçka rreth vetes time.”

Në moshën 22 vjeçare, ajo shënoi rolin e saj të lakmuar në Glee, duke luajtur në skenë me Matthew Morrison, Lea Michele dhe Jane Lynch.

Dy seritë e para u transmetuan në E4 më 2010 dhe 2011, duke shënuar 2.6 milionë shikues.

Pasi mbeti shtatzënë me Ryan Dorsey, ajo kishte vendosur të abortonte. Më pas kishte një romance me Mark Salling,

Në korrik 2014, tre muaj pas ndarjes së tyre, ajo u martua me Ryan Dorsey, i njohur për rolin e tij në serialin e krimit Ray Donovan.

Djali i tyre Josey ka lindur në vitin 2015. Më 2016, Naya aplikoi për divorc.

Një vit më vonë, ajo u arrestua me dyshimin se e goditi në fytyrë dhe kokë Ryan, por më vonë akuzat u rrëzuan. /Lajmi.net/