“A është kjo vetëm 24 vjeçe?”, fansat mbesin të shokuar nga ndryshimet e shumta të Kyelie Jennerit në moshë të re

Kylie Jenner festoi të martën 24 vite jetë.

Miliarderja më e re në moshë në botë vendosi që në ditëlindjen e saj të 24-të të publikojë disa fotografi në Instagram, për të treguar figurën e saj trupore, e veshur me një fustan të gjelbër të hollë.

“Urime për 24”, shkroi sipërmarrësja në mbishkrimin e fotografive, ku ajo dukej mezi e dallueshme nga koha kur u shfaq për herë të parë në “Keeping Up with the Kardashians”, shkruan DailyMail.

Ndërsa shumë fansa nxituan t’i urojnë Kyliet ditëlindjen, disa u mrekulluan nga fakti se sa ndryshe duket ylli me kalimin e viteve.

Një nga ndjekësit e saj nuk duroi sa i shkroi asaj një koment ku shprehej: “Ju keni ndryshuar aq shumë”.

Motra Kim Kardashian gjithashtu postoi një seri fotografish nga e kaluara për të festuar ditën e madhe të Kyliet.

“Gëzuar ditëlindjen për këtë!”, shkroi ajo. “Te dua shume! Ti gjithmonë do të jesh motra ime dhe unë jam këtu për ty pa marrë parasysh çfarë”.

Në këto fotografi të së kaluarës, Kylie duket një milion kilometra larg figurës joshëse që u shfaqet zakonisht para 256 milionë ndjekësve në Instagram.

Kylie vazhdimisht ka tronditur fansat me pamjen e saj të ndryshueshme dhe ka pranuar se kishte vënë mbushës në buzë kur ishte vetëm 15 vjeçe, duke thënë në atë kohë: “Është thjesht një pasiguri e imja dhe është ajo që doja të bëja”.

Ylli i ri vazhdoi të ndërtojë një biznes miliardë dollarësh mbi emrin e saj, të cilën ajo e përmirësoi në mënyrë dramatike gjatë viteve.

Miliarderja u shfaq për herë të parë në ekranet si një 10-vjeçare me fytyrë të freskët dhe shikuesit e serialit “KUWTK” kanë sugjeruar prej kohësh që pamja e saj ka ndryshuar në mënyrë dramatike gjatë viteve.

Mes spekulimeve të mediave, Kylie fillimisht mohoi marrjen e injeksioneve.

Megjithatë në maj të vitit 2015, ylli pranoi se po kishte mbushës në fytyrën e saj.

Në vitin 2017 gjatë një episodi të “Life of Kylie”, nëna e një fëmije foli për vendimin e saj për të kryer procedurën, duke vënë në dukje: “Unë isha 15 vjeçe dhe isha e pasigurt për buzët e mia … Unë [kisha] buzë vërtet të vogla”.

“Ishte si një nga puthjet e mia të para dhe një djalë ishte si: ‘Nuk mendoja se do të ishe një puthje e mirë sepse ke buzë kaq të vogla’”.

Ajo vazhdoi: “Pikërisht kur një djalë që ju pëlqen e thotë këtë, nuk e di, thjesht më ka ndikuar vërtet – thjesht nuk ndihesha e dëshirueshme apo e bukur”.

Sidoqoftë, pavarësisht se e pranoi mbushjen e buzëve, ajo ka mohuar kategorikisht se ka bërë operacione plastike në Twitter.

Ylli ishte shprehur duke thënë: “Këto thashetheme për operacione plastike dëmtojnë ndjenjat e mia për të qenë e sinqertë dhe janë disi fyese”.

Një kirurg plastik më parë i tha MailOnline se ai beson se fytyra e Kyliet është vepër e kirurgjisë plastike, në veçanti ‘hunda e saj e hollë’, për të cilën ai besonte se ishte ndryshuar.

Alex Karidis, nga Klinika Karidis pretendoi se hunda e saj e ndryshuar mund të ishte deri në ‘rhinoplasty’, dhe tha: “Hunda e saj duket më e hollë, veçanërisht në majë”.

Megjithatë, Kylie gjithmonë e ka mohuar t’i ketë kryer ndonjë operacion tjetër në fytyrë pavarësisht zërave të vazhdueshëm që rrethojnë formën e syve, mollëzave dhe mjekrës.

Në vitin 2015 ylli i “Keeping Up With The Kardashians” adresoi spekulimet e vazhdueshme në faqen e saj të internetit.

Ajo shkroi në faqen e saj të internetit: “Jo, njerëz – nuk kam bërë implantet e gjirit. Të gjithë janë të fiksuar pas kësaj. E vërteta është, ndërsa jam rritur, kam shtuar 15 kilogramë dhe trupi im ka ndryshuar: Unë përfundimisht u plotësova”.

“Unë thjesht përdor ‘Bombshell’ nga Victoria’s Secret – Është jeta që të ndryshon”, ka thënë ajo.