Shkrumbohet makina në rrugën e Dajtit, shpëton shoferi

Një automjet është djegur plotësisht në rrugën e Dajtit. Ngjarja ka ndodhurrreth orës 19:25, ku makina me drejtues shtetasin E.H ka marrë flakë në ecje dhe është djegur plotësisht, mjeti me drejtues shtetasin E.H.

Fatmirësisht nga ngjarja nuk ka të lënduar. Sherbimet e zjarrfikses ndodhen në vendngjarje, të cilat bënë të mundur fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes ku paraprakisht dyshohet se është ngjarje aksidentale.