Sheffield Utd turpëron Chelseat 

Skuadra e Sheffield Utd me rezultat 3:0 turpëron Chelseat, në takimin e javës së 35-të në Premie League.

Pak kush ka pritur se Chelsea do të pësoi fiasko në stadiumin “Bramall Lane”.  McGoldrick (18′ e 77′) e McBurnie (33′) janë trimat e fitores së Sheffield Utd.

Chelsea renditet në vend të tretë me 60 pikë dhe rrezikon shumë këtë pozicion, ndërsa Sheffield është i gjashti me 54 sosh. 
Leicester City është në pozitën e katërt me 59 pikë dhe Manchester Utd i pesti me 58 sosh, por kanë një ndeshje me pak se Chelsea. 

FC Chelsea rrezikon shumë pozitën e tretë apo edhe ta humb atë nëse fitojnë Leicester City nesër në konak (20:00) të Bournemouthit dhe Manchester Utd të hënën (21.00) ndaj Southamptonit.