Rrahje masive në një plazh në Blegjikë mes Policisë dhe pushuesve

Një sherr masiv është shënuar në një plazh të Belgjikës.

Dhjetëra burra në Blankenberge janë përleshur me sende të forta, me policinë dhe rojet bregdetare. Shkak i sherrit raportohet se kanë qenë thirrjet e një roje bregdetare, i cili i ka kërkuar pushuesve të mos futen grup në ujë, për shkak të masave antiCovid.

E pas kësaj, pushuesit janë përleshur ashpër me rojet dhe policët, duke hedhur në drejtim të tyre, çadra plazhi e shezlongë. Ndërsa policia është kundërpërgjigjur duke arrestuar dhjetëra persona .