Ronaldo shfaqet me fanellat e reja të Man Utd për sezonin 2022/23, tifozët shpresojnë se kjo dëshmon qëndrimin e tij në Old Trafford

Paraqitja e yllit të Manchester United, Cristiano Ronaldo, në një rrjedhje të supozuar të fanellave të reja të Djajve të Kuq, ka rritur shpresat se sulmuesi mund të jetë ende pjesë e planeve në Old Trafford sezonin e ardhshëm.

E ardhmja e sulmuesit veteran në klub nuk është aspak e sigurt pasi ata nuk arritën kualifikimin në Ligën e Kampionëve për sezonin 2022/23.

Por, ai u pa duke pozuar me ato që mund të jenë modelet e reja të fanellave të Unitedit për sezonin e ardhshëm, që mund të nënkuptojë se ai do ta mbajë atë veshur për një vit ose më shumë.

Të shtunën, faqja United Stand publikoi një seri fotografish që supozohet se tregonin fanellat e Unitedit për sezonin 2022-2023.

Edicioni i fanellave si vendas, në udhëtim dhe fanella e tretë, u kapën të gjitha, por ndoshta po aq i rëndësishëm është njeriu i zgjedhur për t’i modeluar ato.

Ronaldo shfaqet i veshur me secilën fanellë, diçka që sugjeron se e ardhmja e tij mund të jetë ende në ajër – pasi lojtarët që largohen rrallë zgjidhen për të prezantuar një fanellë të re.