Real Madridi ndryshon mendje, Jamesi s’është më në shitje

në kategorine Sport

Real Madridi nuk është më i interesuar ta shesë kolumbianin James Rodriguez gjatë këtij afati kalimtar të verës.

James Rodriguez nuk e ka luajtur asnjë ndeshje me karakter
garues për “Los Blancos” që nga sezoni 2016/17, pasi i kaloi dy sezonet e
fundit i huazuar te kampioni gjerman, Bayern Munich, transmeton Gazeta Express.

28-vjeçari ka qenë njëri ndër futbollistët që pritej të
largoheshin nga “Santiago Bernabeu” këtë verë. Napoli ishte njëri ndër klubet që
shprehu interesim për mesfushorin kolumbian.

Mediat spanjolle raportonin se – ngjashëm me Gareth Bale –
trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, dëshironte t’i ndante rrugët me
Rodriguezin në mënyrë që t’i financojë transferimet e disa lojtarëve të tjerë.

Në fakt, së fundi u raportua se Real Madridi ia kishte
ofruar mesfushorin Paris Saint-Germainit si pjesë të një marrëveshjeje për
Neymarin. Megjithatë, kjo ofertë u refuzua menjëherë nga kampioni francez.

Ndërsa, tani e përditshmja angleze, Mirror, raporton se
Rodriguez do të qëndrojë në kryeqytetin spanjoll, ndërsa edhe COPE Deportes
raporton se situatë e futbollistit në Real Madrid ka ndryshuar.

Rodriguezi i ka bërë 111 paraqitje për Real Madridin që kur
iu bashkua madrilenëve nga Monaco në vitin 2014. Ai i ndihmoi klubit t’i fitojë
dy trofe të Ligës së Kampionëve dhe një të La Ligës.

Megjithatë, ai nuk gjeti hapësirë në “Santiago Bernabeu” dhe
për këtë arsye iu bashkua Bayern Munichut në formë të huazimit për dy sezone,
para fillimit të sezonit 2017/18.

Ai i shënoi 15 gola dhe i bëri 20 asiste gjatë dy sezoneve të
tij me gjigantin gjerman, mirëpo këtë verë u kthye në Madrid.

Pasi e përfaqësoi vendin e tij në Kupën e Amerikës këtë verë,
Rodriguez iu ribashkua skuadrës së Zidanit në fund të korrikut. Mbetet të
shihet nëse ai do të udhëtojë me skuadrën për ndeshjen kundër Celta Vigos, që të
jetë e para për Real Madridin në sezonin e ri të La Ligës. /Gazeta Express/

BURIMI: https://www.gazetaexpress.com/sport/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.