Real Madrid triumfon ndaj Sociedad dhe merr kreun e tabelës në La Liga

Real Madrid ka shënuar fitore të madhe sonte ndaj Real Sociedad.

Madrilientët triumfuan 2 me 1 në transfertë. Golat për skuadrën madriliene i shënuan Ramos dhe Benzema, kurse për Sociedad shënoi Merino.

Pas kësaj fitore, Real Madrid merr kreun e tabelës në La Liga, atje ku udhëheqë me pikë të njëjta me Barcelonën.

Image