Real Madrid ka këto plane për Odriozolan

Mbrojtësi Alvaro Odriozola, do jetë pjesë e Real Madrid-it në edicionin e ardhshëm 2020/21.

Sipas AS, “Los Blancos” janë impresionuar nga paraqitje e spanjollit ndaj Chelsea-s dhe kanë vendosur t’i dhurojnë edhe një shans tjetër.

Që nga afati i janarit, Odriozola ka bërë vetëm pesë paraqitje për “Bavarezët”.

Ishte vendimi i Zidane që ta largojë lojtarin në mënyrë që të fitojë më shumë besim në formacionin e parë.

Kontrata momentale lojtarit i skadon në vitin 2024 dhe me shitjen e Achraf Hakimi-t te Inter-i, Real-i do ta mbajë Odrizolan në skuadër.

Pavarësisht kësaj, lojtari duhet të garojë me Dani Carvajal për pozitën e parë.