Ramush Haradinaj pret në takim Ismet Pejën

në kategorine Kosovë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim doajenin e muzikës shqiptare, Ismet Pejën.

Haradinaj ka thënë se Peja tërë shekullin e tij jetësor ia kushtoi artit të këngës së mirëfilltë qytetare, njofton Klan Kosova.

“Njerëzit që i kanë dhënë vlerë identitetit tonë, e meritojnë nderimin dhe kujdesin më të lartë shoqëror dhe institucional”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

medial.mk

 

Burimi: https://klankosova.tv/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.