Qeqa rikthehet fuqishëm: Masazh, jemi si ‘messenger’ dhe konsumator të futbollit

Dje dhe sot janë zhvilluar takimet e javës së 30-të në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan Insporti. Teksa xhiroja e kaluar kaloi nën hijen e incidentit që ndodhi në Gjilan, futbolli këtë javë foli më shumë në fushën e blertë.

Megjithatë, gazetarja sportive, Qëndresa Krelani “Qeqa”, i’u rikthye ndeshjes kontraverse mes Gjilanit dhe FC Prishtinës të zhvilluar në mesjavë, duke thënë se akterët e futbollit, përfshirë lojtarët, trajnerët dhe gazetarët e sportit mund të bëjnë reagime që shprehin mesazh.

“Nëse ankohemi në referim, po mbrojmë futbollin dhe futbollistët. 90 minuta janë pasqyra më e mirë e futbollit ku shihet se çfarë futbollistë, trajnerë dhe referë kemi”

“Nuk kemi ardh këtu me bë masazh por me dhënë mesazh. Edhe ne, si gazetarë jemi “messenger” i zërit të gjithë atyre konsumatorëve të futbollit” – u shpreh ai në emisionin Dueli Sportiv në Dukagjin.