Publikohen gjyqtarët e ndeshjeve të xhiros së 26-të të Superligës së Kosovës

Xhiroja e 26-të e Superligës së Kosovës do të sjellë disa takime mjaft interesante.

Tri ndeshje do të luhen të mërkurën, kurse tri të tjera të enjten.

Drita – Vushtrria, Trepça ’89 – Flamurtari dhe Dukagjini – Gjilani do të luhen të mërkurën.

Ndërkohë, të enjten do të zhvillohen takimet Llapi – Prishtina, Ferizaj – Ballkani dhe Feronikeli – Drenica.

Derbi në Podujevë do të gjykohet nga Selim Isufi me treshen Fatlum Berisha, Bujar Selimaj e Isak Ceroviku.

Kurse, në derbin e mbijetesës, Trepça ‘89 – Flamurtari, gjyqtarë do të jenë: Tefik Maloku, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa e Shpëtim Murtezi.

Image