Portland Timbers, fitues të turneut të MLS

Portland Timbers fitoi turneun e MLS pas një fitore 2-1 ndaj Orlando City në finale të martën.

Larrys Mabiala i dha epërsinë fillimisht Portlandit, para se Mauricio Pereyra të baraspeshonte gjithçka.

Dario Zuparic shënoi golin që doli të ishte vendimtar në minutën e 66′/

Ky ishte trofeu i parë për Timbers që nga viti 2015 dhe siguruan një vend në Ligën e Kampionëve në Concacaf.