Pirlo i do në krah të Ronaldos

Milik, Morata ose Dzeko – njëri prej tre futbollistëve në fjalë mund të përfundojë te ‘Zonja e Vjetër’.

Andrea Pirlo ka nisur punën te Juventusi, ku natyrisht, e pret një sfidë e vështirë.

Heroi i PSG-së: I thashë vetes që s’mund të shkojmë në shtëpi kështu

Ai duket se i ka idetë e qarta për ekipin që e donë për të nisur aventurën në Juve.

Sipas Gazzetta dello Sport, Pirlo e do edhe një sulmues dhe tashmë ka tre emra në listë.

Raportohet se zgjedhja e parë është sulmuesi i Napolit, Arkadiusz Milik, derisa janë opsione edhe ai i Romës, Edin Dzeko dhe sulmuesi i Atletico Madrid, Alvaro Morata, ky i fundit s’do t’i thoshte jo ofertës së “Zonjë së Vjetër” me të cilën skuadër u rrit shumë si lojtar disa vite më parë.