Përfundon pjesa e parë Milan – Roma, mësoni rezultatin

Është mbyllur para pak çastesh pjesa e parë e duelit derbi të Serie A, Milan – Roma.

Ky 45 minutësh përfundoi ashtu siç edhe ia filloi, me rezultat të bardhë, pra 0-0.

Të dyja skuadrat tentuan të bëjnë diçka më shumë, por që nuk ia arritën dot qëllimit.

Gjithsesi, pritet ndeshje edhe më interesante në pjesëlojën e dytë.

Kujtojmë që nuk është dueli i vetëm i ditës në Serie A, pasi sonte në program janë edhe: Napoli – Spal (19:30), Sassuolo – Verona (19:30) dhe Parma – Inter (21:45).