Pedro do të transferohet te Roma në fund të sezonit

Sipas mediave italiane futbollisti i Chelsea, Pedro do t’i bashkohet Romës në fund të këtij sezoni si futbollist i lirë.

Roma tashmë raportohet që ka bërë gati një kontratë dy vjeçare për futbollistin.

Pedro do të qëndrojë te Chelsea deri më 31 korrik për ta përfunduar sezonin pastaj do të transferohet në Itali.

Po ashtu për Pedron të interesuar ishin Valencia dhe Sevilla.