Partitë debatojnë për zgjedhjet, LDK dhe Vetëvendosje shfaqin afërsinë (VIDEO)

në kategorine Kosovë

Me qëndrime janë përafruar.

Por dy partitë më të mëdha opozitare LDK e Vetëvendosje, një çështje ende nuk e kanë qartësuar.

Postin e kryeministrit të ardhshëm në rast të një koalicioni mes vete.

Albulena Haxhiun, nga kjo lëvizje tha se e kanë plan të garojnë vetëm si parti parlamentare u shpreh se këtë post duhet ta gëzojë ai që e do populli.

Ngjashëm u shpreh edhe Arben Gashi nga LDK, ani se sipas tij për këtë teme, vendos kreu i partisë.

Kronikë nga Arbëresha Shpati.

 

 

 

 

Burimi: https://klankosova.tv/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.